Laki ja oikeus

Arvostele peli:

Yhteisössä on 7 jäsentä. Listalle vaaditaan 0 pistettä. Visaa on pelattu 281 489 kertaa.

Tässä kuussa visaa on pelattu 0 kertaa.

Laki ja oikeus

1186 kysymystä oikeus- ja valtiojärjestyksestä, juridiikasta, filosofiasta, yhteiskuntahistoriasta ja niitä sivuavista aihealueista.

Tulokset

Päivitä

Laki ja oikeus - Keskustelua pelistä

  • KarrLiintola

    28.5.2018 klo 11:20

    Tämä nyt oli vain tuollainen kokeilu, piti pelata yli 20 peliä, että pääsi rauhallisesti loppuun. Pistemetsästys taitaa osaltani jäädä kovin vähäiseksi. Älypää-aika menee tuohon vapaaehtoiseen ylläpitoon varsinaisten erittäin monilukuisten visojen parissa. Mukavia Suomen varsinaisen kesän alkupäiviä, jotka varmaan sitten ovatkin jo normaaleja max 15-asteen päiviä.

  • kid curry

    23.5.2018 klo 16:35

    Hienoa kvasaari! Jos kerran kuussa pelaamalla menee 15.000, niin eiköhän se 18.000 ylity aika pian.

  • kid curry

    22.5.2018 klo 20:19

    Kvasaarihan menee kohta rinnalle ja ohi!

  • kid curry

    18.5.2018 klo 08:13

    Kyllä me pärjätään ihan hyvin ilman tuollaista nippelitietoakin. Lisäksi Lakipalsta vaatisi paljon aikaa ja vaivaa Ylläpitäjältä. Hyvä näin!

  • WilhelmiV

    15.5.2018 klo 06:36

    Hei, Kiitokset onnitteluista Kid'ille ja ylläpitäjä-Parmenidekselle. Rajat ovat jo saattaneet kohdallani tulla vastaan. Juristiksi minun on vaikea mieltää itseäni, ehkä jonkinlaiseksi juridiikan harrastajaksi. Tuloksen parantaminen on jokaiselle tuskallista työtä. Tuossa ennätyssarjassa itse asiassa parannus oli vain noin 2 pistettä kysymystä kohti (2x20=40) ja eteen tuleva kysymyssarja itselle suotuisa. Terveisin Wilhelmi

  • kid curry

    14.5.2018 klo 20:11

    Onnittelut Wilhelmille hurjista lukemista, ihmemies olet!

  • kid curry

    10.5.2018 klo 17:23

    Lämmin auringon paiste verryttää sorminiveliä talven horroksesta:)

  • 1.5.2018 klo 16:48

    Sitähän minäkin yritän, paikat ovat kovilla!

  • kid curry

    1.5.2018 klo 10:22

    Ennätystä täytyy toukokuussa yrittää hampaat irvessä, että Joensuun mies ei pääse karkumatkalle.

  • kid curry

    30.4.2018 klo 18:27

    Tietääkseni ei ole enää politiikassa mukana, liike-elämän puolella taitaa touhuta. Backman oli jo kouluaikoina hyvin aktiivinen silloisessa Teiniliitossa, missä monet muutkin tulevat poliitikot olivat.