Blogin nimi: Symbioosi-blogi

Blogi aloitettu: 12.11.2009
Blogimerkintöjä: 1 kpl
Avainsanat: symbioosi kpl
  • Wierdou14.11.2009 klo 15:10

    Meil oli äsken perhelounas ja mun veli oli vähä aikaa sit täyttäny 18. Nii syötii vähä hienommin. Oli naudan sisäfilettä ja valkosipuliperunoita. Me syötii viel ruokailuhuonees eikä keittiös. Mutsi oli kattanu pöytään neljä (4) viinilasia!!! Ja ku tulin syömään se tarjos mulle punaviinii ja mun piti olla se maistaja. Hyi h*lvetti se oli pahaa. Meinasin laatta. Hyi hyi hyi maistuu vielki suussa. Yök miten joku voi olla niin pahaa... En tiiä voittaaks se kaljaa mut kaverit hei, ei ikin osteta punaviinii. Valkoviini on iha hyvää et sitä voidaan mut ei PUNAVIINII. Tää oli ekakerta ku porukat tarjos mulle jotai alkomaholi pitoista.

    <3:llä DJ eLdis

    Takaisin blogimerkintöihin


AnjovisAnkkA

kommentoi 15.11.2009 klo 14:23

oot kova tyyppi DJ Eldis!!! - Sanwee

Älypää tiedottaa

  • Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!

    18.6.2026

    Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!

    Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!

  • Älypää toivottaa kaikille äideille oikein hyvää äitienpäivää!

    10.5.2026

    Kukkia, kakkua, onnitteluja, niistä on perinteinen äitienpäivä tehty! Liput liehuvat taas äitien kunniaksi, ja Älypään Äitienpäivävisassakin juhlistetaan äitien omaa päivää! Älypää toivottaa oikein hyvää äitienpäivää kaikille äideille!

    Muista myös kokeilla Älypään perinteistä Äitienpäivä-visaa.

  • Kuplivan hauskaa vappua kaikille Älypään pelaajille!

    30.4.2026

    Taas on aika korkata simapullot, puhaltaa serpentiinit ilmaan ja valita juuri se itselle sopivin vappupallo! Juhlatunnelmaan voi virittäytyä myös Älypään perinteisen Vappuvisan parissa. Oikein hauskaa vappua kaikille pelaajille!

    Testaa tietosi Vappuvisassa!

Lue lisää tiedotteita