Lasten suusta:3.11.2008 klo 10:28
NAIMISIIN MENOSTA:
"Ei voi ite päättää koska menee naimisiin. Jumala päättää sen etukäteen ja sitten sitä näkee kuka se on ku se roikkuu kaulassa."
-Kirsi 10.v-"Ei ole mitään parasta ikää mennä naimisiin. Täytyy vaan olla tosi tyhmä mennäkseen naimisiin."
- Niko 6v -"Paras ikä on 23 vuotta, kun on ainakin 10 vuotta tuntenut jo
aviomiehensä."
- Camilla 10v -"Jos pussaat tyttöä, sun täytyy sitte mennä naimisiin ja saada lapsia sen kanssa. Sillai se vaan on...â
- Henri 8v -JA SITTEN: Mitä yhteistä vanhemmillasi on?
"Ne ei halua enempää lapsia."
-Auli 8v-MUKAVAA ALKANUTTA VIIKKOA!

Â
Älypää tiedottaa
Älypää toivottaa kaikille äideille oikein hyvää äitienpäivää!
10.5.2026
Kukkia, kakkua, onnitteluja, niistä on perinteinen äitienpäivä tehty! Liput liehuvat taas äitien kunniaksi, ja Älypään Äitienpäivävisassakin juhlistetaan äitien omaa päivää! Älypää toivottaa oikein hyvää äitienpäivää kaikille äideille!
Muista myös kokeilla Älypään perinteistä Äitienpäivä-visaa.
Kuplivan hauskaa vappua kaikille Älypään pelaajille!
30.4.2026
Taas on aika korkata simapullot, puhaltaa serpentiinit ilmaan ja valita juuri se itselle sopivin vappupallo! Juhlatunnelmaan voi virittäytyä myös Älypään perinteisen Vappuvisan parissa. Oikein hauskaa vappua kaikille pelaajille!
Testaa tietosi Vappuvisassa!Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!
3.4.2026
Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!