Blogin nimi: SitäSunTätä

Blogi aloitettu: 19.5.2012
Blogimerkintöjä: 1 kpl
  • kesäkissat22.5.2012 klo 15:35

    No niin ,kesä on kohta jo ovella ja kirjoitan siihen liittyvästä aiheesta. Monet ihmiset menevät koko kesäksi esim. mökille ja ajattelevat ,että  kesäseuralainen oisi kiva. He ottavat kesäksi kissan ja pitävät siitä huolen ,kunnes kesäloman loppu koittaa. Silloin he pakkaavat kipsut ja kampsut autoon ,mutta mitä tapahtuu kissalle? Se jää yksin nälkiintymään mökille eikä kukaan huolehdi siitä. KA-MA-LAA. Miten kukaan voi olla niin julma?! Jättää nyt pieni kissaraasu yksin... Tulen hyvin surulliseksi aina kun luen tällaisia tositarinoita. Itse olen suuri kissojen ystävä, enkä voi hyväksyä kesäkissan hankintaa. Miettikää, ihmiset! Ja hauskaa päivänjatkoa... :-)

    Takaisin blogimerkintöihin


Älypää tiedottaa

  • Älypää toivottaa kaikille äideille oikein hyvää äitienpäivää!

    10.5.2026

    Kukkia, kakkua, onnitteluja, niistä on perinteinen äitienpäivä tehty! Liput liehuvat taas äitien kunniaksi, ja Älypään Äitienpäivävisassakin juhlistetaan äitien omaa päivää! Älypää toivottaa oikein hyvää äitienpäivää kaikille äideille!

    Muista myös kokeilla Älypään perinteistä Äitienpäivä-visaa.

  • Kuplivan hauskaa vappua kaikille Älypään pelaajille!

    30.4.2026

    Taas on aika korkata simapullot, puhaltaa serpentiinit ilmaan ja valita juuri se itselle sopivin vappupallo! Juhlatunnelmaan voi virittäytyä myös Älypään perinteisen Vappuvisan parissa. Oikein hauskaa vappua kaikille pelaajille!

    Testaa tietosi Vappuvisassa!

  • Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!

    3.4.2026

    Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!

Lue lisää tiedotteita