Blogin nimi: Maratonjuoksu

Blogi aloitettu: 20.12.2023
Blogimerkintöjä: 1 kpl
Avainsanat: maraton, juoksu kpl
  • Sää lämpiää12.7.2025 klo 20:21

    Keuruulla 4.7. juostiin yömaraton klo 20 alkaen. Keli oli hyvä kun siinä kohtaa ei ollut helteitä ja muutenkin illalla lämpötila putosi sopivaksi n. 12 asteen paikkeille. Juoksuni meni jo paremmmin, ja n. 4 tunnin 20 minuutin loppuajalla sijoituin hieman puolenvälin huonommalle puolelle. Reissu oli kuitenkin onnistunut ja sai käydä tutustumassa mm. Keuruun vanhaan kirkkoon.

    Hämeenlinnassa Linnahölkässä 11.7 oli matkana 10 kilometriä. Juoksin n. 53 minuuttia ja juoksun kärkipää käytti matkaan n. 35 minuuttia. Maratonien väliin kuitenkin sopiva lyhyempi matka ja Hämeenlinnan Kaupunkimaraton vuorossa 26.7, jossa juoksen maratonin.

    Takaisin blogimerkintöihin


Älypää tiedottaa

  • Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!

    19.6.2025

    Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!

    Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!

  • Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!

    13.5.2025

    Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!

  • Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!

    17.4.2025

    Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!

Lue lisää tiedotteita