Joko se talvi loppui?21.2.2014 klo 14:15
Kiirettä on sen verran että tämän viikon blogipäivitys jää pariin lauseeseen. Melkein sama kuin ei kirjoittaisi mitään, mutta siinä käy sitten helposti niin että kirjoittamiseen tulee pitkä tauko. Kuluneen viikon merkittävin muutos on ehkä ollut se että aikaisen kevään ansiosta olen pystynyt aloittamaan pyöräilyn jo nyt. Ei siihen pitkää taukoa tullutkaan kun viimeisimmän kerran pyöräilin töihin tammikuun alussa. Tuossa välissä kuljin työmatkat kuukauden ajan kävellen. Muuten ok mutta pyöräillessä säästän noin 30-40 minuuttia päivässä aikaa. Siksi pyöräily on parempi.
Älypää tiedottaa
Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
19.6.2025
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!
13.5.2025
Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!
17.4.2025
Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!