Blogin nimi: Asioita

Blogi aloitettu: 9.5.2007
Blogimerkintöjä: 1 kpl
Avainsanat: pubivisa, tietovisa, jalkapallo, Älypää kpl
  • Jälleen blogikirjoitus tauon jälkeen23.10.2019 klo 07:37

    No nyt on ihan oikeasti kyseessä päivitys pitkästä aikaa. Edellisen kerran kirjoitin tänne vuonna 2014 ja ehti viisi vuotta kulua välissä ennen kuin ehdin tänne uudestaan. Ei mulla nyt ihan niin kova kiire ole ollut ettei tänne olisi ehtinyt kirjoittaa. Ei vaan ole muistanut blogin olemassaoloa ollenkaan. Eilen illalla kävin katsomassa vanhoja kirjoituksiani ja niitä oli niin kiva lukea että päätin aktivoitua uudelleen. Paljon on viidessä vuodessa ehtinyt tapahtua. Jos vaan millään aika riittää niin kertaan asioita tänne pääpiirteissään lähiaikoina.

     

    Takaisin blogimerkintöihin


Älypää tiedottaa

  • Pelaa uutta Suomipop-visaa!

    26.9.2025

    Älypään musiikkivisojen valikoima laajenee uudella Suomipop-visalla! Mikäli Kuumaan, Portion Boysin, Behmin ja muiden kotimaisten artistien musiikki on sinulle tuttua, tämä visa on juuri sinua varten! Laita siis suomipop soimaan ja testaa tietosi menneiden vuosien hiteistä ja viimeisimmistä uutuusbiiseistä!

    Pelaa Suomipop-visaa!

  • Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!

    19.6.2025

    Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!

    Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!

  • Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!

    13.5.2025

    Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!

Lue lisää tiedotteita