Blogin nimi: Kefalonia

Blogi aloitettu: 13.5.2007
Blogimerkintöjä: 1 kpl
  • Umpisuoli20.9.2008 klo 23:10

    Se alkoi tänään vaivata vanhempaa poikaani,kohta 30 v.

    Viime yönä alkoi niin kova mahakipu,että unta ei tullut koko yönä.

    Aluksi oletimme kipujen johtuvan vain toimimattomasta vatsasta ,mutta kun viimein jouduttiin lähtemään päivystykseen niin siellä alkoi vahvistua se käsitys umpisuolen tulehduksesta.

    Klo 16.00 maissa herra viimein pääsi leikkaussaliin ja tulehtunut suolentumppi tähystettiin veks.Kyllä siinä ehti tulla mieleen vaikka mitä,onneksi asiat hoitu mallikkaasti.

    Potilas on toipumassa hyvää vauhtia ja viettänee muutaman yön ja päivän vielä sairaalassa.

    Tämän päivän tärkein asia on ollut Timpan terveys,Älypää on ollut ymmärrettävästi hiukan taka-alalla.

     

    Takaisin blogimerkintöihin


Älypää tiedottaa

  • Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!

    19.6.2025

    Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!

    Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!

  • Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!

    13.5.2025

    Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!

  • Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!

    17.4.2025

    Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!

Lue lisää tiedotteita