Pääsiäistä puskee14.4.2011 klo 02:17
jopa aika kuluu kuin kesäjuhlissa, vaikka kesä on vielä edessä. Nyt jo olen päässyt yhden mielipuuhani kimppuun eli rapsuttelemaan pihalle. Ensimmäiset uuden kasvun merkit ovat jo nähtävillä ja maltan tuskin odottaa mitä tänä vuonna kasvaa. Pian selviää myös millaisen paikkailun piha tarvitsee koirien syksyisten kaiveskelujen jäljiltä. Ilmassa on siis paljon odotusta ja toive kauniista kesästä!
Älypää tiedottaa
Pelaa uutta Suomipop-visaa!
26.9.2025
Älypään musiikkivisojen valikoima laajenee uudella Suomipop-visalla! Mikäli Kuumaan, Portion Boysin, Behmin ja muiden kotimaisten artistien musiikki on sinulle tuttua, tämä visa on juuri sinua varten! Laita siis suomipop soimaan ja testaa tietosi menneiden vuosien hiteistä ja viimeisimmistä uutuusbiiseistä!
Pelaa Suomipop-visaa!Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
19.6.2025
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!
13.5.2025
Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!