Wau mikä wappu!2.5.2011 klo 09:01
Wappu meni tänä vuonna pelailun merkeissä, kun aurinkoinen sää ei houkutellut ulos pohjoistuulen riepoteltavaksi. Menetys ei ollut suuren suuri, koska tapahtui jotain, mitä en olisi koskaan uskonut tapahtuvaksi; viisi tähteä tuli täyteen! :)  Reilu neljä kuukautta pelaamista palkittiin enemmällä kuin mitä olin edes uskaltanut toivoa. Antakoon tämä tsemppiä myös muille pelaajille!
Älypää tiedottaa
Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
19.6.2025
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!
13.5.2025
Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!
17.4.2025
Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!