Taitavat nämä olla....24.12.2024 klo 03:09
... tylsiä blogimerkintöjä. Hyvin harva näitä kommentoi. Vaikka katsojia vaikka kuinka.
Kaikesta huolimatta kaikille Rauhallista joulua ja Parempaa uutta vuotta 2025 :)
Itsellä menee moiset pyhät töissä :)

Riitta-mummi kommentoi 24.12.2024 klo 08:52
Kiitän muistamisesta, Hyvää Joulua ! R-m

Planeetta X kommentoi 24.12.2024 klo 04:26
Moi! Olet niin oikeassa. Mun blogissa on käyty 5000 kertaa ja kaksi lukijaa on kommentoinut. Uskon, että jos olisin lähettänyt jutut avaruuteen, sieltä olisi otettu yhteyttä useammin. Hyvää työjoulua joka tapauksessa!
Älypää tiedottaa
Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
19.6.2025
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!
13.5.2025
Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!
17.4.2025
Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!
Riitta-mummi kommentoi 2.1.2025 klo 19:52
Onneksi on sentään muutamia jotka yrittävät ylläpitää Älypää-yhteisönkin yhteisöllisyyttä. Olen kauan ahkeroinut eräällä kristillisellä foorumilla. Siellä kyllä vastattiin, vaihdettiin ajatuksia alustetusta aiheesta, oltiin välillä eri mieltä asiasta, mutta riitaa syntyi harvemmin. Aiheet olivat kaikkea taivaan ja maan väliltä. Toki kaikille foorumeille, keskustelupalstoille löytyy henkilö (itä ) jotka alkavat määräillä miten pitää kirjoittaa ja mistä ja milloin ja missä kunnossa kirjoittajan on oltava. Nämä päällepäsmärit harvemmin mitään postiivista sanovat. Tyytymättömyys leimaa näitä kirjoittajia. Suurin osa älypäistä kaiketi tyytyy pelaamaan pelejään, eikä kurkistakaan kirjoitettuihin juttuihin. Olkoon niin, siihen itsekin pyrin. Mutta mihin panen silloin tämän iki-osallistuvan itseni ! Aloin kirjoittaa sitten 1960 loppuneen koulunkäyntini vasta vähitellen vuonna 2008, ja löysin siinä samalla piilossa olleen itseni. Kirjoittelemisiin, ja vastalemisiin ! Riitta-mummi