Blogin nimi: Ajatuksia

Blogi aloitettu: 24.10.2007
Blogimerkintöjä: 1 kpl
  • Päivän totuus13.2.2009 klo 11:29

    Itkin kun olin ilman kenkiä, kunnes tapasin ihmisen joka oli ilman jalkoja.


    Niin no mitä tuohon lisäisi? :) Kuvaa mielestäni aika hyvin ihmistä. Koskaan ei ole tarpeeksi mitään. Aina pitää saada enemmän. Aina pitää olla parempi. Mikään ei riitä. Joskus on hyvä pysähtyä miettimään, Onko minulla tosiaan varaa valittaa? Minua ärsyttää aivan suunnattomasti kun ihmiset joilla on elämässä kaikki hyvin tavoittelee enemmän, jotain mahdotonta. Yleensä ihminen tajuaa oman typeryytensä vasta kun tapaa jonkun jolla olisi oikeasti syytä valittaa. Ja jännää kyllä sinänsä, että yleensä ne joilla olisi varaa valittaa eivät valita :)

    Takaisin blogimerkintöihin


Älypää tiedottaa

  • Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!

    19.6.2025

    Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!

    Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!

  • Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!

    13.5.2025

    Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!

  • Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!

    17.4.2025

    Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!

Lue lisää tiedotteita