Blogi aloitettu: 6.8.2008
Blogimerkintöjä: 1 kpl
  • Hellou!!7.9.2008 klo 14:55

    Mitä mieltä ootte energiajuomista?? Olin tässä yks viikonloppu kamuni kanssa toisella kamullani yötä.. Ostettiin kaks ed-pulloo.. Juotiin niitä siinä illan aikana.. Ku oltiin jo niinku menos nukkuu, oltiin ihan väsyneitä, mut ei saatu unta. Vihdoin me joskus kahen jälkeen nukahettiin, vaikkakin pitkän pyörimisen ja hyörimisen jälkeen.. Älkää siis rakkaat ihmiset ja varsinkaan lapset, juoko energiajuomia. Illalla ei saa unta ja niissä on kaiken maailman lisäaineita, jotka ei oo muuksi, kuin haitaksi..

    Takaisin blogimerkintöihin


Älypää tiedottaa

  • Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!

    18.6.2026

    Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!

    Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!

  • Älypää toivottaa kaikille äideille oikein hyvää äitienpäivää!

    10.5.2026

    Kukkia, kakkua, onnitteluja, niistä on perinteinen äitienpäivä tehty! Liput liehuvat taas äitien kunniaksi, ja Älypään Äitienpäivävisassakin juhlistetaan äitien omaa päivää! Älypää toivottaa oikein hyvää äitienpäivää kaikille äideille!

    Muista myös kokeilla Älypään perinteistä Äitienpäivä-visaa.

  • Kuplivan hauskaa vappua kaikille Älypään pelaajille!

    30.4.2026

    Taas on aika korkata simapullot, puhaltaa serpentiinit ilmaan ja valita juuri se itselle sopivin vappupallo! Juhlatunnelmaan voi virittäytyä myös Älypään perinteisen Vappuvisan parissa. Oikein hauskaa vappua kaikille pelaajille!

    Testaa tietosi Vappuvisassa!

Lue lisää tiedotteita