huoh ..14.7.2010 klo 21:25
on se mukavaa ku tänää olin kampaajalla . ei ollu tarkotus leikkaa hiuksia lyhyiks , vaan vähä latvoi ja lyhyemmät otsikset . kampaaja sitte kysäs et mite leikataa . vastasin vaa et otsikset lyhyiks ja iha vähä muualt vaa latvoi vois tasottaa . otin sit jonku lehen ja aloin sitä lukee enkä yhtää katellu mitä se kampaaja leikkas . ehkä n . 15-20 min pääst se sano et on valmis . katoin peilii ja oli sit sellaset 5 cm pidemmät ku polkka eli vähä vaa leua alapuolelle . kampaaja sitte vaa tokas " sul oli joskus ollu silleen et takaa oli lyhkäsemmät ja ne piteni eteen . leikkasin sitte kaikki samaan linjaan kun ne takahiukset . " arvatkaa raivostuttiko ees yhtää ku kampaaja sitte päätti ite et mulle sopii paremmi polkka EIKà MULTA KYSYNY YHTÃà MITÃà ku leikkas . on se näköjää joittenki vaikeeta ymmärtää et jos haluun vaa vähä latvoi leikkaa ni se ei tarkota puolii hiuksist . täs sit joutuu pitää seuraavat pual vuot ponnaril ku hiukset o nii hirveen näköset . harmi vaa ettei oikee yltä . onneks mul kasvaa nopeest hiukset .
Älypää tiedottaa
Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
19.6.2025
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!
13.5.2025
Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!
17.4.2025
Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!