Aika rientää23.1.2011 klo 18:24
23.1.2011
Eipä ole elämässä paljon muutoksia tullut perusterveys ennallaan. Nuhat ja vatsataudit sairastettu. Kuudes vuosi täyttyi syömisen hallinnassa ja on onnistuttu vaikka koville se ottaa. Kovasta koitoksesta huolimma tulen hyvä mieli aina kun käy painon tarkistutsessa kun huomaa onnistuneensa pysymään tavoitteessa.
Pitää oikein kehua kuinka vähille on jääneet tikkarin hukkaamiset, saisimpa jatkettua näin olisi tässä talossa kaksi onnellista "vanhaa varista".
Kaiken kukkuraksi sain "pomon" innostumaa tietokoneen käytäjän kurssille ei muuten hassumpia kursseja vaikka olen kaksikymentä vuotta koittanut sekoitella konetta. Siinä joskus onnistunutkin.
ei tässä nyt asiaa ollut kokeilempahan josko sitä pääsisi takaisin kirjoitteluun kiinni
idevix
Älypää tiedottaa
Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
19.6.2025
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!
13.5.2025
Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!
17.4.2025
Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!