Blogin nimi: Mietelauseita, kisuja ja muita

Blogi aloitettu: 6.6.2008
Blogimerkintöjä: 1 kpl
Avainsanat: Lemmikit ja aforismit kpl
  • Hyvä itsetunto23.11.2008 klo 10:41

    Ihmisen jolla on huono itsetunto, ei ole varaa myöntää erehtyneensä, kysyä neuvoja, olla epävarma, olla avoin muille, olla heikko ja haavoittuva, pyytää anteeksi. Antaa tunnustusta muille, olla ulkoisesti muuta kuin tiukka ja täydellinen, antaa tilaa lapselle meissä : huumorille, leikille, naurulle.

    Onko sinulla varaa olla epävarma, heikko ja haavoittuva ? Kykenetkö myöntämään erehdyksesi ? Onko sinun oltava ulkoisesti tiukka ja täydellinen ? Kykenetkö sinä pyytämään ja antamaan anteeksi ? Uskallatko antaa tilaa huumorille ja leikille ?

    Voisiko tämän perusteella olla, että itsetuntosi ei olekkaan niin huono kuin mitä olit kuvitellut ?

    Takaisin blogimerkintöihin


Älypää tiedottaa

  • Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!

    19.6.2025

    Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!

    Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!

  • Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!

    13.5.2025

    Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!

  • Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!

    17.4.2025

    Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!

Lue lisää tiedotteita