Blogin nimi: Mietelauseita, kisuja ja muita

Blogi aloitettu: 6.6.2008
Blogimerkintöjä: 1 kpl
Avainsanat: Lemmikit ja aforismit kpl
  • Suru5.11.2009 klo 00:02

    Minä hymyilen , minä vain hymyilen. Pelle naamioni takana itken polttavia verta tihkuvia kyyneleitä.Te ette ymmärrä , te olette jo unohtaneet sen tuskan joka minusta näkyi ja kuului. Nyt kätken sen , te ette näe muuta kuin kiukkuisen akan. On helppo olla kun ei tarvitse tajuta toisen tuskaa.Antakaa minun olla , kyllä minä kestän vaikka suru ja ikävä vie minua kuin valtameren aallot.

    Sinä ymmärrät kun se joskus osuu sinuun.

    - Dizzy-

    Takaisin blogimerkintöihin


Älypää tiedottaa

  • Älypää toivottaa kaikille äideille oikein hyvää äitienpäivää!

    10.5.2026

    Kukkia, kakkua, onnitteluja, niistä on perinteinen äitienpäivä tehty! Liput liehuvat taas äitien kunniaksi, ja Älypään Äitienpäivävisassakin juhlistetaan äitien omaa päivää! Älypää toivottaa oikein hyvää äitienpäivää kaikille äideille!

    Muista myös kokeilla Älypään perinteistä Äitienpäivä-visaa.

  • Kuplivan hauskaa vappua kaikille Älypään pelaajille!

    30.4.2026

    Taas on aika korkata simapullot, puhaltaa serpentiinit ilmaan ja valita juuri se itselle sopivin vappupallo! Juhlatunnelmaan voi virittäytyä myös Älypään perinteisen Vappuvisan parissa. Oikein hauskaa vappua kaikille pelaajille!

    Testaa tietosi Vappuvisassa!

  • Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!

    3.4.2026

    Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!

Lue lisää tiedotteita