Kaikenlaista ohjelmaa26.9.2008 klo 23:19
Eilen kävin työhaastattelussa ja sieltä luvattiin ottaa yhteyttä, kun työtilaisuuksia ilmenee. Aluksi olisi kyse tilapäistöistä. Illalla tehtiin sopimukset työelämävalmennuksesta ja siellä aloitan maanantaina. Tänään olin illalla matkailuopaskurssilla. Sitä jatkuisi kevääseen asti, saa nähdä, kuinka siihen aika ja jaksaminen riittää. Huomenna on ohjelmassa nimiharrastajien tapaaminen, tietysti Nimipäivät nimeltään. Eli aika ruuhkaiseksi meni tässä muutama päivä. Sunnuntaina sitten on mieskin vapaalla pitkän työjakson jälkeen ja saadaan olla rauhassa kotosalla. Tässä nyt monta asiaa kasassa, mutta yritän paremmalla ajalla kertoilla niistä lisää.
Älypää tiedottaa
Pelaa uutta Suomipop-visaa!
26.9.2025
Älypään musiikkivisojen valikoima laajenee uudella Suomipop-visalla! Mikäli Kuumaan, Portion Boysin, Behmin ja muiden kotimaisten artistien musiikki on sinulle tuttua, tämä visa on juuri sinua varten! Laita siis suomipop soimaan ja testaa tietosi menneiden vuosien hiteistä ja viimeisimmistä uutuusbiiseistä!
Pelaa Suomipop-visaa!Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
19.6.2025
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!
13.5.2025
Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!