Blogin nimi: Joka päivä armon suojassa

Blogi aloitettu: 14.5.2009
Blogimerkintöjä: 1 kpl
  • Aamuvirkku12.8.2011 klo 04:23

    Nousin jo neljän maissa. Eilen tuli heitettyä tunnin kävelylenkki illalla. Hyvin nukutti, jäi kympin uutisetkin näkemättä. No Lipposestahan siinä vaan olis ollutkin.

    Päivät ihan sekaisin kun loppuviikosta vasta alkoi koulu. Nyt on jo perjantai. Ihanaa kun voi vielä viikonlopun ottaa rennosti ennen työharjottelua. Tänään ehkä uimahalliin.

    Paino on nyt 84,9 ja vyötärön ympärys kaventunut vuoden aiakana 117 sentistä 100 senttiin :) Hitaasti ja varmasti. Ei mitään jojottelua. Sukulainen päivitteli kesällä mun kaljottelua, sitä miten paljon tulee kaloreita, mutta kun sitä olutta tuli otettua vähän ja vain janoon, ja liikuin koko ajan, ei nuo kalorit päässeet jumittamaan. En syö kymmentä pullaa iltapalaks niin kuin kyseinen henkilö. Tai kuutta jädeä... No jokainen tekee mitä huvittaa :) Minua on huvittanut tämä painonhallinta aina. Niin, ja hemoglobini oli 152. Koskaan ennen ei ole ollut yli 150. Harkitsen verenluovutusta.

     

    Takaisin blogimerkintöihin


Älypää tiedottaa

  • Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!

    19.6.2025

    Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!

    Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!

  • Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!

    13.5.2025

    Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!

  • Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!

    17.4.2025

    Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!

Lue lisää tiedotteita