Käsitöitä ja liikkumista28.8.2012 klo 18:52
Essu alkaa olla valmis. Tänään sain ensimmäisen huovutustyön valmiiksi. Tein tuohon olohuoneen ruokailuryhmän pöydälle sellaisen ihanan oranssin ja ruskean sävyisen liinan. Aloitin sitten loppupäivästä baskerin suunnittelua. Valitsin ihanan vihreän sävyn, johon tulee oransseja ja vihreitä raitoja ja kiemuroita langasta. Myös baskerin teen huovuttamalla. Iltapäivällä teimme naamareita nukketeatteritunneilla. Tein kipsimuotin omista kasvoista, kaverin avustuksella.
Kävin uimahallissa ja saunomassa. Aivan ihanaa kun pystyy uimaan. Sauvakävelin aamulla, mutta pystyin kävelemään vain parikymmentä minuuttia.
Älypää tiedottaa
Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
19.6.2025
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!
13.5.2025
Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!
17.4.2025
Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!