Syksy28.9.2012 klo 16:53
Kiireitä. Kävin viime viikonloppuna puolukassa ja sain vielä suppiksiakin vähän. Ihana ihminen vei minut metsikköön.
Käsitöitä valmistuu tasaseen tahtiin. Poncho ja säärystimet sain tällä viikolla valmiiksi. Myös myyjäistuotteita olen tehnyt. Valmistellut kortteja neulomalla niihin tilkkuja joiden silmukoista on pujotettu koktailtikut. Hauskat. Patalappuja virkannut.
Kuntosalia, uimahallia, lähinnä vesijumppaa, luistelua, sauvakävelyä ja pyöräilyä. Paino jämähtänyt 85 kiloon mutta vaatteet alkavat tuntua isoilta ja roikkuvat päällä.
Mukavaa aikaa. Välillä huilaamista.
Älypää tiedottaa
Kuplivan hauskaa vappua kaikille Älypään pelaajille!
30.4.2026
Taas on aika korkata simapullot, puhaltaa serpentiinit ilmaan ja valita juuri se itselle sopivin vappupallo! Juhlatunnelmaan voi virittäytyä myös Älypään perinteisen Vappuvisan parissa. Oikein hauskaa vappua kaikille pelaajille!
Testaa tietosi Vappuvisassa!Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!
3.4.2026
Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!Oikein hyvää itsenäisyyspäivää kaikille Älypään pelaajille!
6.12.2025
Linnan juhlia odotellessa ajan saa kulumaan Älypään Linnan juhlat -visan sekä Itsenäisyyspäivävisan parissa! Visoista löytyy paljon Suomen itsenäisyyteen, menneiden vuosien Linnan juhliin ja itsenäisyyspäivän viettoon liittyviä kysymyksiä! Rauhaisaa itsenäisyyspäivää kaikille!
Testaa tietosi Itsenäisyyspäivävisassa!
Testaa tietosi Linnan juhlat -visassa!