Ps 1477.6.2020 klo 09:19
Tänään on Pyhän Kolminaisuuden päivä
Isä, Poika ja Pyhä Henki
Jeesus tuli minun elämääni viime keväänä. Sain ottaa kasteen vastaan 5.6. Tuolloin oma Jumalasuhde muuttui elävämmäksi, jotenkin todellisemmaksi.
Vaikka elämä on välillä vaikeaa, silti jaksan kun tiedän että minulla on turva Jeesuksen kautta elävässä Jumalassa.
Eilen kuuntelin ylistyslauluja Youtubesta, samalla lauloin. Tällä hetkellä on hyvä olla. Sydänoireet ollut pois jo viikon ajan. Puolestani on rukoiltu, myös tupakanpolton lopettamisen puolesta. Olin jo yhden päivän polttamatta, en vaan vielä pystynyt lopettamaan. Se aika vielä tulee, uskon niin.
VK 128
Älypää tiedottaa
Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
18.6.2026
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Älypää toivottaa kaikille äideille oikein hyvää äitienpäivää!
10.5.2026
Kukkia, kakkua, onnitteluja, niistä on perinteinen äitienpäivä tehty! Liput liehuvat taas äitien kunniaksi, ja Älypään Äitienpäivävisassakin juhlistetaan äitien omaa päivää! Älypää toivottaa oikein hyvää äitienpäivää kaikille äideille!
Muista myös kokeilla Älypään perinteistä Äitienpäivä-visaa.
Kuplivan hauskaa vappua kaikille Älypään pelaajille!
30.4.2026
Taas on aika korkata simapullot, puhaltaa serpentiinit ilmaan ja valita juuri se itselle sopivin vappupallo! Juhlatunnelmaan voi virittäytyä myös Älypään perinteisen Vappuvisan parissa. Oikein hauskaa vappua kaikille pelaajille!
Testaa tietosi Vappuvisassa!