Blogin nimi: Luettuja kirjoja

Blogi aloitettu: 19.5.2007
Blogimerkintöjä: 1 kpl
Avainsanat: Kirjat, lukeminen, kirjojen arvostelut kpl
  • Saako olla muuta?21.7.2008 klo 18:23

    Jooh, päivällä käväisin kirjastossa ja pyysin tilaukseen Meyerin 2. kirjan, joka tuli juuri iltapäivällä sitten. Lainasin pari kirjaa päivällä. Toisen sainkin luettua.

    Enni Mustonen: Saako olla muuta?
    Tää nyt on minulle vanha klassikko, jonka luen aika-ajoin uudestaan. Ihana taistelu kyläkaupan selviämisestä. Suosittelen.

    Kirjastosta iltapäivällä löyty hurjasti hyviä kirjoja. Jesh! Oon ihan onnessani siitä. Nyt pääsee sit tuota vampyyri <3 ihminen rakkaustarinaa lukemaan.

    Takaisin blogimerkintöihin


Älypää tiedottaa

  • Pelaa uutta Suomipop-visaa!

    26.9.2025

    Älypään musiikkivisojen valikoima laajenee uudella Suomipop-visalla! Mikäli Kuumaan, Portion Boysin, Behmin ja muiden kotimaisten artistien musiikki on sinulle tuttua, tämä visa on juuri sinua varten! Laita siis suomipop soimaan ja testaa tietosi menneiden vuosien hiteistä ja viimeisimmistä uutuusbiiseistä!

    Pelaa Suomipop-visaa!

  • Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!

    19.6.2025

    Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!

    Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!

  • Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!

    13.5.2025

    Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!

Lue lisää tiedotteita