Lasten suusta:3.11.2008 klo 10:28
NAIMISIIN MENOSTA:
"Ei voi ite päättää koska menee naimisiin. Jumala päättää sen etukäteen ja sitten sitä näkee kuka se on ku se roikkuu kaulassa."
-Kirsi 10.v-"Ei ole mitään parasta ikää mennä naimisiin. Täytyy vaan olla tosi tyhmä mennäkseen naimisiin."
- Niko 6v -"Paras ikä on 23 vuotta, kun on ainakin 10 vuotta tuntenut jo
aviomiehensä."
- Camilla 10v -"Jos pussaat tyttöä, sun täytyy sitte mennä naimisiin ja saada lapsia sen kanssa. Sillai se vaan on...â
- Henri 8v -JA SITTEN: Mitä yhteistä vanhemmillasi on?
"Ne ei halua enempää lapsia."
-Auli 8v-MUKAVAA ALKANUTTA VIIKKOA!
Â
Älypää tiedottaa
Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
19.6.2025
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!
13.5.2025
Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!
17.4.2025
Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!