Synttärit21.11.2011 klo 15:42
Eilen olin mun veljen synttäreillä. Ne pidettiin sellaisessa skeittihallissa. Olin siellä ainoa tyttö ja vain veljeni kaverit antoi lahjoja koska me oltiin annettu jo kesällä. Minä ja muu perhe siis. Veljellä oli kesällä jo oikeat synttärit mutta vasta nyt piti koska kesällä kaikki kaverit on aina jossain matkalla tai ei jostain muusta syystä pääse.
Lahjojen antaminen on tosi kivaa jostain syystä. Ainakin mun mielestäni. Aina kun olen jollekkin kaverille esim. joululahjan hankkinut minulle tulee sellainen olo että haluan antaa sen heti vain ilahduttaakseni häntä. No kuitenkin, tiedätte varmaankin tunteen.
Joulukin taas lähestyy! Olen hankkinut jo joulukalenterin. Se on se M&M joulukalenteri jossa on karkkia. Kivaa kun joulu lähestyy! Hyvää joulua siis kaikille!
Älypää tiedottaa
Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
19.6.2025
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!
13.5.2025
Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!
17.4.2025
Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!