Perjantai...29.5.2009 klo 16:59
..... Tässä taas Wanha Känkkäränkkä Rayan, moron ! ;)
Kuinkahan alas tämä Suomen moraali oikein laskee, tahtoisin tietää ?
- Kangasniemellä on varsin kunnostauduttu ylioppilaskirjoitusten tiimoilta. Rehtori on vuotanut tietoja, terveystiedon kysymyksissä, ylioppilastutkintoa suorittaville. Nykyisin ei näköjään tarvitse edes luntata, rehtori antaa vastaukset. O-ho !
- Tämä tuntuu todella käsittämättömältä !
- Osasyy tähän lienee se, että nykymaailma on aina vain enemmän kiristyvä kilpailuyhteiskunta.
Eilen juuri oli lehdessä kaikki Suomen lukiot paremmuusjärjestyksessä . Voihan " kukon heltta " sentään.
- Rehtorilta olisin kuitenkin odottanut jonkintaista moraalista selkärankaa. Häntä epäillään virkasalaisuuden rikkomisesta, tai virkavelvollisuuden rikkomisesta.
- Huomion arvoista on myös, että rehtori on ollut kaksi viikkoa sairauslomalla. - Kun käry käy, kansakunnan kaapinpäälliset saavat aina sairauslomaa. MIKSI ??
Kun tavallinen " dallaaja " tekee virheen työssään, on seurauksena takuuvarmasti potkut.
 Wanha noita Rayan .
Älypää tiedottaa
Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
18.6.2026
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Älypää toivottaa kaikille äideille oikein hyvää äitienpäivää!
10.5.2026
Kukkia, kakkua, onnitteluja, niistä on perinteinen äitienpäivä tehty! Liput liehuvat taas äitien kunniaksi, ja Älypään Äitienpäivävisassakin juhlistetaan äitien omaa päivää! Älypää toivottaa oikein hyvää äitienpäivää kaikille äideille!
Muista myös kokeilla Älypään perinteistä Äitienpäivä-visaa.
Kuplivan hauskaa vappua kaikille Älypään pelaajille!
30.4.2026
Taas on aika korkata simapullot, puhaltaa serpentiinit ilmaan ja valita juuri se itselle sopivin vappupallo! Juhlatunnelmaan voi virittäytyä myös Älypään perinteisen Vappuvisan parissa. Oikein hauskaa vappua kaikille pelaajille!
Testaa tietosi Vappuvisassa!