Blogin nimi: tunnetiloja

Blogi aloitettu: 25.10.2009
Blogimerkintöjä: 1 kpl
Avainsanat: omat ja lainatut kpl
  • Olisi vielä22.11.2009 klo 08:44

    mutta minulla olisi vielä olisi vielä jotakin sanottavaa kukkivista narsissipelloista esimerkiksi iltatuulessa pelokkaasti liehuvista vuoriruohoista vuorista ja joesta taivaasta ja maasta meristä valtamerten alla vääntelehtivistä tulivuorista rakkauden äärettömästä päiväntasauksesta  kuin myös aika väsyy niin kuin puro jos hirvi sammuttaa siinä janonsa tarkoitan meidän yhteisestä asiastamme ihmiskunnan nimissä olisi vielä kenties olisi vielä

    -Sandor Kanyadi-

    I'm yours - Jason Mraz

    Takaisin blogimerkintöihin


Älypää tiedottaa

  • Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!

    19.6.2025

    Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!

    Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!

  • Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!

    13.5.2025

    Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!

  • Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!

    17.4.2025

    Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!

Lue lisää tiedotteita