Blogin nimi: Saimaanrannalta

Blogi aloitettu: 2.3.2009
Blogimerkintöjä: 1 kpl
Avainsanat: Saimaa, norppa, kuutti, ilmastonmuutos kpl
  • Saimaanrannalta15.1.2010 klo 21:16

    Hyvää torstai-iltaa kaikille. tämänkertainen blogini voi herättää kaikenlaisia tunteita, sillä se koskettelee erästä kolumnia, joka oli Italehdessä.

    "Hazardi homma"

    En puolustele, enkä ihannoi yhtään juuri edesmenneen Tony "Viikinki" Halmeen huumeiden käyttöä, enkä hänen "aineissa" sekoilujaan, mutta haluan puuttua Kaarina "hasardi homma" Hazardin iltalehdessä olleeseen kolumniin, jossa hän ivasi ja pilkkasi juuri edesmenneen Ex-kansanedustaja Tony Halmeen muistoa, Halmeen ulkoiseen olemukseen puuttuen ja hänen saavutuksiaan vähätellen. Tästä syystä "hasardi" Hazart altisti myös itsensä ulkomuotoa ja saavutuksia koskevan arvostelun kohteeksi.

    Millä oikeudella sinä "hasardi" Hazard arvostelet toisen ulkonäköä, tuomalla samalla esiin oman ulkonäkösi puutteita, vai luuletko sinä Kaarina "hasardi" Hazard olevasi itse jollakin tavalla kaunotar. Jos luulet asian olevan näin kehottaisin sinua "hasardi" Hazard katsomaan peiliin uudestaan ja vielä toisenkin kerran. Sinä "hasardi" Hazart omistat Itä-Aasian aroilta tunnistettavat kasvonpiirteet ja luultavasti sinussa ei ole mitään muuta kiinteää paikkaa, kun ei missään nimessä missimitoissa oleviin "koipihisi" tunkemien kenkien pohjissa, jos niissäkään.

    Sinä "hasardi" Hazard aiheutit lukuisille ihmisille mielipahaa kolumnissasi loukkaamalla esimerkiksi itä-helsinkiläisiä nimittelemällä heitä luusereiksi, joiksi he tulevat jäämäänkin. Karkasiko sinulta "hasardi" Hazart niin sanotusti "mopo käsistäsi" tuollakin sanomisellasi. Eikö sinulle "hasardi" tullut mieleen, ennen törkeilevää kirjoitustasi, että se saattaa luokata syvästi myöskin Tony "Viikinki" Halmeen omaisia. Taisit tulla tehneeksi kolumnillasi aikamoisen suuruisen mokan niin sanotusti "Hazardi homman". En ole koskaan arvostanut sinua toimittajana enkä tule koskaan arvostamaankaan, sillä sinä olet vain yksi "räkää pärskyttävä rääväleuka" kaltaistesi joukossa.

    Kaikille pisterikkaita visailuja t. hanepappa.  

    Takaisin blogimerkintöihin


Älypää tiedottaa

  • Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!

    19.6.2025

    Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!

    Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!

  • Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!

    13.5.2025

    Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!

  • Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!

    17.4.2025

    Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!

Lue lisää tiedotteita