Blogin nimi: Niitänäitä matkan varrelta

Blogi aloitettu: 28.10.2007
Blogimerkintöjä: 1 kpl
  • Pääsiäisloma4.4.2012 klo 06:21

    Huomasin, että on jo vajaa vuosi siitä,kun olen blogiini kirjoittanut. Tänään alkaa viiden päivän Pääsiäisloma. Se tuntuu todella hyvältä, kun on pitkä työputki takana ja olen selvästi loman tarpeessa. Lähdemme perjantaina avovaimon kanssa Kolille viettämään Pääsiäistä ulkoilun ja hyvien ruokien merkeissä.

    Kolilla en ole käynyt kuin joskus 10-vuotiaana vanhempieni kanssa, joten se on käytännössä uusi paikka minulle. Uskon,että maisemat ovat siellä upeita ja pelkästään se, että pääsee lähtemään matkalle ja pois normaali arjesta,on hienoa. On luvattu melko kylmää säätä, mutta aurinkoista, joten  lämmintä vaatetta mukaan!

    Toivotan kaikille hyvää Pääsiäisen aikaa!

    Takaisin blogimerkintöihin


kid curry

kommentoi 5.4.2012 klo 07:28

Olet taatusti lomasi ansainnut, nauti siitä!

makeroi

kommentoi 5.4.2012 klo 00:33

Hyvää pääsiäistä! Itselläni alkoi loma jo maanantaina. Viimeksi lomaa oli lokakuussa.

Älypää tiedottaa

  • Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!

    19.6.2025

    Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!

    Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!

  • Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!

    13.5.2025

    Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!

  • Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!

    17.4.2025

    Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!

Lue lisää tiedotteita