Blogi aloitettu: 6.5.2007
Blogimerkintöjä: 1 kpl
  • Tauko paikallaan tai9.7.2008 klo 17:36

    teki ainakin hyvää pelituloksille. Ny kertahutasulla 2/3 enkusta petraantui. Älypään ulkopuolella oli myös maailma/elämä, jonka olin jo tyystin unohtanut. Kävin muxujen kanssa Turussa, Tammisaaressa ja Hangossa maistelemassa vähä campingiä ja ulukoilimaelämää -  ja sekös maistu mageelle! Tosin telttaa tuli ikävä jo het ensimmäisenä koleana iltana Ruissalossa.. mutt eipä tuo halla meitä tälläkää kertaa tappanu vaan karaisi.. (kuten ylleensäkin mamin järjestämillä seuramatkoilla tapana on). Kierros oli pojan toivoma ja ny seuraavaksi tytön haastavampi (Tukholma-Tallinna-Turkki).. ehkä tuolle kierrokselle kannattaa ny muistaa se teltta sitt.

    Takaisin blogimerkintöihin


Älypää tiedottaa

  • Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!

    19.6.2025

    Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!

    Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!

  • Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!

    13.5.2025

    Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!

  • Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!

    17.4.2025

    Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!

Lue lisää tiedotteita