Mikkelissä minäkin saisin21.6.2009 klo 21:59
huomiota. Ja sain. Ihme juttu. Pidin taukoa Vitostien ruuhkista. Siisti viiskymppinen mies tuli pyytämään mua ryyppyseuraksi, oli iha selevinpäin ja kello oli keskipäivä. Naaratti. Edellisen kerrankin kesällä kun pysähdyin Mikkelissä, tapahtui ihan sama. Tuli olo, ett oli varmaan sama tyyppikin, torinkulman hullu iskijä! Kehä3:n sisäpuolella mennään kuppilaan ja takas vuoskausia ja sanotaan korkeintaan pokelle hei. Pöndellä kaikki on toisin.
Älypää tiedottaa
Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
18.6.2026
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Älypää toivottaa kaikille äideille oikein hyvää äitienpäivää!
10.5.2026
Kukkia, kakkua, onnitteluja, niistä on perinteinen äitienpäivä tehty! Liput liehuvat taas äitien kunniaksi, ja Älypään Äitienpäivävisassakin juhlistetaan äitien omaa päivää! Älypää toivottaa oikein hyvää äitienpäivää kaikille äideille!
Muista myös kokeilla Älypään perinteistä Äitienpäivä-visaa.
Kuplivan hauskaa vappua kaikille Älypään pelaajille!
30.4.2026
Taas on aika korkata simapullot, puhaltaa serpentiinit ilmaan ja valita juuri se itselle sopivin vappupallo! Juhlatunnelmaan voi virittäytyä myös Älypään perinteisen Vappuvisan parissa. Oikein hauskaa vappua kaikille pelaajille!
Testaa tietosi Vappuvisassa!