Sade päivä...9.6.2008 klo 13:57
tylsä istua kotona tai "tylsä" ja "tylsä", mut ei pääse tonne pihalle käyskenteleen. luonto kyl dikkaa tost vedestä ja ukon mutsin takapihan kukat jotka sai hieman uutta uskoa vkl:na... vitsit taidetaan päästä möksällekkin pikku hiljaa. ei maar ei pidä rutista kun kerran satelee ja on muka "tylsää". onneks elelee parisuhtees ni keksii kaikkee mukavaa näil ilmoi. mä oon jääny kiinni tai kuokkuun semmotteeseen apina peliin tääl. tuntuuvaan et jämähdän aina samaaan kohtaan =( reveytin sit jalan tänä aamuna kun jouduin ottaa pika spurtit dösään ja nyt sit vi.....a!!!
sade päivän jatkoi ja toivottavasti ei tuu samanlaisia rakeita enään kun tuli tos yhesvaihees aamuu
Älypää tiedottaa
Älypää toivottaa kaikille äideille oikein hyvää äitienpäivää!
10.5.2026
Kukkia, kakkua, onnitteluja, niistä on perinteinen äitienpäivä tehty! Liput liehuvat taas äitien kunniaksi, ja Älypään Äitienpäivävisassakin juhlistetaan äitien omaa päivää! Älypää toivottaa oikein hyvää äitienpäivää kaikille äideille!
Muista myös kokeilla Älypään perinteistä Äitienpäivä-visaa.
Kuplivan hauskaa vappua kaikille Älypään pelaajille!
30.4.2026
Taas on aika korkata simapullot, puhaltaa serpentiinit ilmaan ja valita juuri se itselle sopivin vappupallo! Juhlatunnelmaan voi virittäytyä myös Älypään perinteisen Vappuvisan parissa. Oikein hauskaa vappua kaikille pelaajille!
Testaa tietosi Vappuvisassa!Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!
3.4.2026
Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!