ja sota jatkuu....8.8.2008 klo 11:16
mä en jaksa uskoo kuinka epäpäteviä työn tekijöitä voi olla hervannan ammattikoulus. sairaan hoitaja on tasoo mobilaatti auttaa. koulu ohjaajat 2 helvetin nenäkästä akkaa jotka ei tie mistään mitään. osaa ne tehä lupauksia mitkä ei tietysti heidän puoleltaan päde mitenkään eikä velvoita mihinkään. tien et tuun joutuun silmä tikuks kun pääsen sinne kouluun (tuun pääseen viim. lakituvan kautta) koska mä osaan hoitaa opiskeluni kyllä. ne vois taas sen mun seuraamisesta käytettävän ajan käyttää hyödyllisemmin ja potkia pois päivittäis käyttäjiä sielt vittuun. helvetti tää yhteiskunta on mätä
Älypää tiedottaa
Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
18.6.2026
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Älypää toivottaa kaikille äideille oikein hyvää äitienpäivää!
10.5.2026
Kukkia, kakkua, onnitteluja, niistä on perinteinen äitienpäivä tehty! Liput liehuvat taas äitien kunniaksi, ja Älypään Äitienpäivävisassakin juhlistetaan äitien omaa päivää! Älypää toivottaa oikein hyvää äitienpäivää kaikille äideille!
Muista myös kokeilla Älypään perinteistä Äitienpäivä-visaa.
Kuplivan hauskaa vappua kaikille Älypään pelaajille!
30.4.2026
Taas on aika korkata simapullot, puhaltaa serpentiinit ilmaan ja valita juuri se itselle sopivin vappupallo! Juhlatunnelmaan voi virittäytyä myös Älypään perinteisen Vappuvisan parissa. Oikein hauskaa vappua kaikille pelaajille!
Testaa tietosi Vappuvisassa!