Blogin nimi: sönkön sotku

Blogi aloitettu: 28.3.2008
Blogimerkintöjä: 1 kpl
Avainsanat: päivät kpl
  • 15 päivää viellä5.5.2008 klo 07:34

    Alkaa pikkuhiljaa enemmän hermostuttaan kun ei tie mitä ne sie tayssis nyt sit tekee muuta kun määrittelee epilepsian laadun. Oon kohta muutaman kuukauden ajan yrittäny ottaa yhteyttä erääseen hyvään kaveriini. se on kadonnu kun tuhka tuuleen. En tie en ois ilman sen apua (ja ukon) tässä ja klinikalla hoidossa. haluisin kiittää sitä. Oon siittä surullinen kun sitäkin on elämä kolhinu pahoin ja se silti jakso olla aina ilonen. Se opetti näkeen kaikessa pienessäkin asiassa voi olla jotain hyvää. Ihana kesän tuoksu ulkona kun uudet lehdet puhkeaa ja ruoho.

    Takaisin blogimerkintöihin


Älypää tiedottaa

  • Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!

    19.6.2025

    Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!

    Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!

  • Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!

    13.5.2025

    Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!

  • Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!

    17.4.2025

    Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!

    Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!

Lue lisää tiedotteita