17päivää viellä3.5.2008 klo 21:29
Odottelu jatkuu ja jännittää vaan enemmän ja pelottaa/ressaa. Suomen urakkakin alkaa kiekossa tänään. hemmetin myöhään vaan. Menee "rytmi" pilalle.Naapurissa ilmeisesti viel vaapu päällä jumalaton huuto ja tappelu. ja sanotaan et "viina on viisasten juoma" riippuu paljon sitä ottaa ja mihin tarkoitukseen. ollu viime päivinä aika sunnuntai fiilis. Johtunee kai kun eii pode ite kauheeta krapulaa (kun ei juoda) . Ukko totes et ei meist tullu lotto miljonäärejä. Onneks raha tekee ihmisestä ahneen. Kaikki on nyt ihan näinkin Ok mitä nyt toivoo et ei oltais näin kipeitä, mut ei voi mitään. Käytiin tessulla tänään huomaa kuinka kesä senkun tekee tuloaan nopean tuntuisesti. Ihanaa
Älypää tiedottaa
Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
19.6.2025
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!
13.5.2025
Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!
17.4.2025
Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!