Syksy tulossa18.8.2008 klo 20:52
Kuvittelin olevani niitä naisia, joilta onnistuu useamman asian tekeminen yhtäaikaa. Rullaluistellessa tuo ei pidä paikkaansa, minkä jouduin loppuviikosta ikävästi toteamaan. Loivassa alamäessä aloin säätämään soitintani eikä aikaakaan, kun lensin komeasti istualleni. Ei siinä muuten mitään, mutta peukaloni oli ensimmäinen, joka osui maahan eikä pitänyt siitä yhtään. Onneksi ei murtunut, mutta vihoittelee minulle edelleen. Mutta niin kauan ei mitään hätää, kun puikot pysyvät kädessä. Minulle näin vilukissana syksyn merkkejä enteilee se, että alkaa tehdä mieli ruveta neulomaan. Vielä ei onneksi ole se ikä, että ilmojen viilenemisen huomaa ensimmäiseksi lonkkien kolotuksesta :D Villasukat jo tehty ja lapaset hyvää vauhtia valmistumassa, joten tervetuloa syksy :)

Älypää tiedottaa
Älypää toivottaa kaikille äideille oikein hyvää äitienpäivää!
10.5.2026
Kukkia, kakkua, onnitteluja, niistä on perinteinen äitienpäivä tehty! Liput liehuvat taas äitien kunniaksi, ja Älypään Äitienpäivävisassakin juhlistetaan äitien omaa päivää! Älypää toivottaa oikein hyvää äitienpäivää kaikille äideille!
Muista myös kokeilla Älypään perinteistä Äitienpäivä-visaa.
Kuplivan hauskaa vappua kaikille Älypään pelaajille!
30.4.2026
Taas on aika korkata simapullot, puhaltaa serpentiinit ilmaan ja valita juuri se itselle sopivin vappupallo! Juhlatunnelmaan voi virittäytyä myös Älypään perinteisen Vappuvisan parissa. Oikein hauskaa vappua kaikille pelaajille!
Testaa tietosi Vappuvisassa!Pääsiäinen on taas täällä, samoin Älypään Pääsiäisvisa!
3.4.2026
Oikein hyvää mämmin, suklaamunien ja tietovisojen täyteistä pääsiäisaikaa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään pääsiäisvisaa!