Asusteita8.9.2008 klo 19:43
Talvigarderobini tuntui tarvitsevan jotain täydennystä. Innostuksen vallassa neuloin oikein prinsessaiset lapaset. Nyt on hartiat ja ranteet sitten aivan jumissa - ei auttanut jumppa eikä kävely aurinkoisessa säässä. Posti toikin sopivasti täydennystä tököttivalikoimiini - itämaista hierontaeliksiiriä, jossa on sekä orgaanista Marokon arganöljyä että ruusun eteeristä öljyä. Jo ainesosien perusteella voi päätellä, että eiköhän jumit lähde, kun tuota hartioihini laitan :)
Päivällä poikkesin keskustassa lankavalikoimiani täydentämässä. Tapani mukaan kävin myös DVD-osastolla, josta ilokseni löysin Hatari! -elokuvan. John Wayne, Elsa Martinelli, Henry Mancinin musiikki, Afrikan luonto ja romantiikkaa - tuota leffaa ei voi jättää sadepäiviä odottelemaan. Loppuilta meneekin kuvan parissa ja taidanpa aloitella kaulaliinan lapasteni pariksi.
Älypää tiedottaa
Pelaa uutta Suomipop-visaa!
26.9.2025
Älypään musiikkivisojen valikoima laajenee uudella Suomipop-visalla! Mikäli Kuumaan, Portion Boysin, Behmin ja muiden kotimaisten artistien musiikki on sinulle tuttua, tämä visa on juuri sinua varten! Laita siis suomipop soimaan ja testaa tietosi menneiden vuosien hiteistä ja viimeisimmistä uutuusbiiseistä!
Pelaa Suomipop-visaa!Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
19.6.2025
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!
13.5.2025
Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!