Viikonloppu!23.3.2012 klo 14:06
Ihanaa! Vihdoinkin perjantai! Viikonloppu on edessä ja silloin ei ole huolia tai murheita! Koulussa oli tänään erikoinen päivä, koska meidän kaikki luokkalaiset olivat sählyturnauksessa ja minä olin koululla. Olin koko päivän siis A-luokan kanssa. ("Kivaa") No kuitenkin, yleensä perjantaina minulla on aluksi FyKeä ja sitten matikkaa ja viimeiseksi Ranskaa. Tänään oli kuitenkin teknistä, sitten yksi harrastus jossa harjoiteltiin lauluja esitykseemme Päivikin satu ja Mestaritontun seikkailut musikaaliin. (Näyttelen siinä peikkoa) Ja viimeiseksi oli Ranskaa. Pääsin kello 12 ja kello on nyt 14.10 eli ne A-luokkalaiset ovat juuri päässeet koulusta.
:P
Noh...viikonlopun aion vain chillaillailla ja katsoa telkkaria ja surffata netissä. Kunpa yksi kaverini ei menisi isälle, koska en voi olla hänen kanssaan siksi. :( No, aina on olemassa toisiakin kavereita!Hyvää ja rentoa viikonloppua kaikille!
T: Minä ;)
Älypää tiedottaa
Pelaa uutta Suomipop-visaa!
26.9.2025
Älypään musiikkivisojen valikoima laajenee uudella Suomipop-visalla! Mikäli Kuumaan, Portion Boysin, Behmin ja muiden kotimaisten artistien musiikki on sinulle tuttua, tämä visa on juuri sinua varten! Laita siis suomipop soimaan ja testaa tietosi menneiden vuosien hiteistä ja viimeisimmistä uutuusbiiseistä!
Pelaa Suomipop-visaa!Älypää toivottaa hyvää juhannusta kaikille pelaajille!
19.6.2025
Juhannustaiat, sauna, kokko, tanssit, hyvä ruoka ja yötön yö, tämä kaikki on taas täällä - unohtamatta tietenkään Älypään Juhannus-visaa!
Kaunista ja oikein hyvää juhannusta Älypään pelaajille!Tällä viikolla selviää, miten Erika Vikman ja KAJ pärjäävät Euroviisuissa!
13.5.2025
Viisuihin voi virittäytyä vaikkapa pelaamalla Älypään Viisut-visaa, josta löytyy euroviisutunnelmaa aina viisujen alkutaipaleelta tähän päivään asti. Hauskaa euroviisuviikkoa Älypään pelaajille!
Käy kokeilemassa Älypään viisuvisaa!